دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

اخبار وفعاليت دفتر »


استقبال از مشاورین ترکیه و توضیح نقش حوزه نجف اشرف در تثبیت ارزشهای انسانی

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین حکیم (دام عزه) مدیر دفتر مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (مدظله) از هیأت مشاوران ترکیه به همراه سفیر عراق در آنکارا آقای دکتر هشام العلوی استقبال نمود.

در این دیدار وی با اشاره به سیره پاک حاکمیت امام علی علیه السلام در کوفه و پایه ریزی دستورات همزیستی مسالمت آمیز ، تثبیت ارزشهای انسانی عالی برگرفته از قرآن کریم و سنت پیامبر در جامعه ، عنوان کرد که حوزه علمیه نیز امروز این راه و مسیر را در پیش گرفته تا همگان زندگی مسالمت آمیز با اطمینان و احساس امنیت را تجربه نمایند.
سید محمد حسین حکیم در پاسخ به برخی از پرسشها نقش مرجعیت دینی را مراعات نمودن مصالح عالی جامعه از راه توصیه به همزیستی مسالمت آمیز و دوری از هرگونه خشونت عنوان و بیان داشت که این ها ملایمتها و سختی ها را بر مظلومین تحمیل می نماید.
وی با اشاره به کشتارهای دسته جمعی شیعیان از سوی داعش در موصل ، بیان داشت که کودکان و زنان حتی آثار بجا مانده از میراث تشیع و در سرزمین موصل از نابودی در امان نمانده است.
سید محمد حسین حکیم در این بین به اهمیت گفتگو و دیدار جوانان دو کشور در راه گسترش خدمت به دو ملت همجوار و به دور از مسایل سیاسی که سبب مخفی ماندن بسیاری حقایق ملت ها شده تاکید نموده ، و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک همگان از حمایت کنندگان تروریست داعش که ملت ها را نابود نمود آگاه شوند .

[ دفعات بازدید: 77]