دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

اخبار وفعاليت دفتر »


دیدار نماینده دفتر حضرت آیت الله العظمی حکیم (مدظله) با اسقف اعظم سنگال

حجت الاسلام و المسلمین سید عماد حکیم (دام عزه) به نمایندگی از دفتر مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (مدظله) با اسقف اعظم سنگال ( بنزامه جای ) دیدار و گفتگو کرد.

ایشان در این دیدار به نیاز ملتها به همکاری و همیاری برای نیل به اهداف مشترک ، پیشرفت  و رفاه اجتماعی اشاره نموده  و عنوان کرد : همانا مذاهب آسمانی به صورت عام و دین اسلام به صورت خاص و مذهب اهل بیت (علیهم السلام) به شکل ویژه ای  بر مهر و محبت و حسن معاشرت در بین تمامی مردم تاکید می ورزند ، کما اینکه در قرآن کریم بیان شده : (وَقُولُوا لِلنَّاسِ حُسْنًا ـ با مردم به نیکی سخن بگویید ) و از آنچه از کلام امام علی ( علیه السلام ) آمده : (الناس صنفان أما أخ لك في الدين أو نظير لك في الخلق ـ مردم دو گروه اند ، یا برادر تو در دین اند یا همانند تو در خلقت ) ، همچنین بر همزیستی ، همکاری و آشنایی با یکدیگر اهتمام داشته اند ، همانطور که  خداوند متعال می فرماید : (يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ ـ ای مردم ما شما را از مرد و زن آفریدیم و شما را در ملتها و قبائل گوناگون قرار دادیم ) ، و این همان مسیری است که پیامبر اسلام ( صلی الله علیه وآله ) و ائمه معصومین ( علیهم السلام ) برای بخشش و دوستی و گذشت و نیکوکاری در آن پا نهاده و تلاش کردند.
از سویی دیگر اسقف اعظم سنگال نیز با ابراز خرسندی از این دیدار و آرزوی درک این مفاهیم به تمامی مردم ، گفت : من به کشور عراق مهد تمدنها و خواستگاه انبیاء ( علیهم السلام ) افتخار میکنم .
حجت الاسلام و المسلمین حکیم نیز از ایشان برای دیدار از کشور عراق و آشنایی بیشتر با آثار و شخصیتها بخصوص مرجعیت دینی در نجف اشرف دعوت به عمل آورد.
ایشان در خلال این دیدار به راه و روش مرجعیت دینی و سیر و سلوک آن اشاره ای داشته و آن را ادامه دهنده مسیر ائمه طاهرین (علیهم السلام) عنوان کرد .
نماینده دفتر حضرت آیت الله العظمی حکیم (مدظله) با اهدای لوح یادبودی به رئیس کشیکان سنگال به همراه کتاب ( الشیعة the shia ) آیت الله سید ریاض حکیم (دام عزه) ، به همکاری و ارتباط دفتر با آشوریها ، صائبه مندایی ، ایزدیان  و با تمامی ادیان و طوایف مختلف عراق و غیر آن اشاره نمود .


[ دفعات بازدید: 145]