دفتر مرجع عالیقدر تشیع حاج سید محمد سعید طباطبایی حکیم ـ دام ظله

اخبار وفعاليت دفتر »


ديدار ایت الله سید ریاض حکیم با هیأتی از طلاب مدرسه خاتم الأوصیاء (علیه السلام) ـ

گروهی از اساتید و طلاب مدرسه علوم دینی خاتم الأوصیاء از منطقه  بغداد جدید ( بغداد نو) از دفتر مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم (مدظله) در شهر مقدس قم بازدید کردند

در این دیدار که با استقبال آیت الله سید ریاض حکیم ( دام عزه) همراه بود ایشان در بیاناتی ضمن خوش آمد گویی به میهمانان ، نکاتی را مورد تاکید قرار دادند :
اول : تزکیه نفس ، که همانا از وصایای پیامبران (علیهم السلام) بوده و نبی اکرم ( صلی الله علیه و آله ) بر آن تاکید داشتند ، که از مسیر آن به از خودگذشتگی خواهند رسید ، والبته از بالاترین فداکاریها و دشوارترین مواضع است ،  دین اسلام بر اهمیت جهاد نفس تاکید داشته و آن را جهاد اکبر نامیده است ، این مسؤولیت هر انسانی است و بر شخص طالب علم نیز این مسؤولیت چندین برابر می شود .

دوم : برنامه ریزی جهت استفاده بهینه از فرصتهای بدست آمده به بهترین شکل ، چرا که انتظار جامعه در آینده از شما دریافت دستاوردهای این تحصیلات است. و برنامه های درسی پایه های این علوم را برای طالب علم محیا میکنند .

سوم : اطلاع و آشنایی از حوادث و شرایط روز ، همانا آشنای به شرایط روزگار خویش دچار هجمه و سردرگمی اشتباهات نمیشود ، پس بایستی با اطلاع از شرایط به عنوان شخصی مسؤولیت پذیر عمل نماید نه یک رهگذر ساده .
چهارم : جامعه در ابتدای امر از یک طلبه انتظار زیادی نداشته و در حد مسایل و چارچوب محدودی خواهد بود ، لیکن در آینده توقعات افزایش یافته و به فعالیتهای علمی و پاسخ به شبهاتی که جامعه را هدف قرار میدهد خواهد رسید.
پنجم : طالب علم فقط در راه توجیه و ارشاد قدم برندارد بلکه برای فرهنگ سازی جامعه در عرصه های مختلف نیز تلاش کند.
و در پایان نیز ایشان بر این نکته مهم تاکید کردند که یکی از مشکلات بزرگی که اهل علم با آن گریبانگریند ، همان احساس دلسردی و ناامیدی است که بایستی با استمرار و پایداری ، پشتکارو تلاش در مسیر تکامل تحصیل علم گام برداشت.[ دفعات بازدید: 232]